Наявність красивих, сліпучо-білих зубів є найбільшою вимогою людей, коли мова йде про стан їхніх зубів. Щодня ми посміхаємося і розмовляємо, під час чого часто помітна естетика наших зубів, а у випадку жовтого кольору часто з’являється зніяковіння або небажання до міжособистісних контактів. Зміна кольору не є чимось унікальним і також може проявлятися у тих, хто регулярно відвідує стоматолога і правильно чистить ротову порожнину. Це і естетична, і клінічна проблема. Наші лікарі завжди намагаються знайти причину зміни кольору, адже на цій підставі можна підібрати найбільш придатний спосіб усунення цієї проблеми. Відбілювання зубів на сьогоднішній день дуже популярна процедура, а головне – абсолютно безпечна. Наші пацієнти повинні пам’ятати, що проведення цієї процедури не має постійного ефекту, і для відновлення початкового результату необхідно повторювати ці процедури час від часу. Зуби можна відбілити до певного рівня, після чого подальші процедури не покращать результат.
Після виходу з кабінету пацієнт повинен подбати про повну гігієну ротової порожнини, оскільки це дозволить зберегти результат на більш тривалий проміжок часу.

Причини, що сприяють зміні кольору зубів

У кожної людини колір зубів різний і це цілком природно. Це пояснюється кольором дентину, а також прозорістю емалі. У людей зазвичай білі зуби з відтінками жовтого, коричневого або сірого. Найбіліші зуби людина має у підлітковому віці, а з роками у результаті різних видів діяльності дентин починає набирати менш естетичних кольорів. Це пов’язано зі стиранням, вживанням різноманітних страв, багатих цукром, кави, що викликає відкладення на емалі. Причин для появи відкладень багато, тому так важливо визначити, через що зуби починають втрачати білий колір, щоб пацієнт отримав максимально індивідуалізовану допомогу. Найпоширенішими причинами, які виникають з повсякденного життя, є їжа, напої та відсутність належної гігієни. У таких випадках відкладення і зміна кольору, які з’являються, зазвичай є поверхневими, і видалити їх набагато легше. Однак існують фактори, які не піддаються видаленню, оскільки вони є результатом генетики, минулих захворювань, лікарських засобів або дефіциту. На щастя, сучасна стоматологія розвинулась настільки, що вона здатна впоратися і з такими труднощами. Лікарі, які працюють у нашій клініці, роблять все можливе, щоб пацієнт був задоволений як з точки зору здоров’я, так і з точки зору естетики. Складність видалення плям також залежить від часу їх появи і місця їх розташування. Велике значення має вік пацієнта, оскільки старшим людям необхідно приділяти більше часу і проводити ряд процедур, щоб досягти результату, порівнянного з тим, що досягається у молодших людей. Це пов’язано зі стадією процесу пожовтіння. У кожної людини також є свій первинний колір, який залежно від відтінку по-різному реагує на відбілювання. Більш проблематичним є видалення плям також з області поблизу шийки зуба або у важкодоступних міжзубних проміжках.

Відбілювання зубів

Відбілювання зубів методом Beyond

Відбілювання зубів методом Beyond на сьогоднішній день вважається одним із найпопулярніших рішень, пов’язаних із процедурами, спрямованими на покращення естетики посмішки. Лампа Beyond відрізняється від традиційної світлодіодної лампи тим, що вона використовує більшу довжину світлових хвиль, у зв’язку з чим вона може досягати не тільки першого шару зубного ряду. Гель, який використовується для відбілювання, також може досягати дентину, що робить цей метод кращим для тих, хто бореться з глибокими плямами, які з’явилися в результаті вживання ліків або через генетичне навантаження. Перед тим як приступити до відбілювання зубів, лікарі аналізують стан плям, а також їх розташування. Важливою також є глибина їх залягання, що безпосередньо впливає на вибір методу. Іноді фахівцям доводиться проводити відбілювання за допомогою спеціальних засобів, наприклад, ретрактора, завдяки якому легше дістатися до важкодоступних місць. Наступна частина процедури – це нанесення спеціального гелю, а потім направлення на нього світла від лампи протягом кільканадцяти хвилин. Вся процедура триває до 1,5 години. Після процедури пацієнти повинні дотримуватися рекомендацій, які стосуються насамперед харчування.
Якщо уникати вживання солодких напоїв, кави або чаю, це, безумовно, збереже ефект довше. Необхідно також правильно чистити зуби і проміжки між ними.

Відбілювання зубів

Відбілювання зубів методом Prevedent

Відбілювання зубів методом Prevedent – це сучасне рішення, завдяки якому багато людей можуть насолоджуватися красивими зубами. Найбільшою перевагою цього варіанту є те, що, крім стандартного призначення змінити колір зубів, він також має регенеративні властивості. Під час виконання цієї процедури використовується світлодіодна лампа, а також відбілюючий засіб, який знижує гіперчутливість, що робить безболісною всю процедуру, а також період відразу після її проведення. Процедура спрямована на реміналізацію емалі, що можливо завдяки використанню спеціального компонента – наногідроксиапатиту. Її ефективність обумовлена здатністю проникати в структуру емалі, що усуває плями, які залягають трохи глибше. Процедура розділена на 3 частини. Перша з них стосується видалення плям, потім на зуби наноситься препарат, і на завершальному етапі відновлюється емаль за допомогою концентрованої сироватки. Пацієнт не відчуває гіперчутливості та болю, а вся процедура займає не більше 3 годин. Метод Prevedent дає можливість відбілити зуби, але пацієнти, які хочуть зберегти отриманий результат якомога довше, повинні дотримуватися повної гігієни ротової порожнини. Як і у випадку всіх інших рішень з галузі естетики, необхідно дотримуватися певних обмежень, особливо в області харчування. Пацієнтам слід уникати продуктів, які можуть забарвити емаль. Рекомендується виконувати повну гігієну ротової порожнини, а саме: чистити зуби зубною щіткою, використовувати зубну нитку та зубні ополіскувачі. Такі дії допоможуть утримати результат навіть до 3 років.

Відбілювання зубів

Відбілювання мертвих зубів

Відбілити мертві зуби не так просто, як у випадку зі здоровими зубами, і в основному це пов’язано з відсутністю живої пульпи. Це призводить до того, що стандартні методи, навіть ті, що використовуються у кабінетах, стають неефективними. Залишити такі зуби у природному стані буде не дуже естетично, особливо якщо даний елемент зубного ряду розташований у передній частині щелепи. У клініці використовуються спеціалізовані техніки, завдяки яким кінцевий результат відповідає кольору решти зубів. Перед тим, як проводити процедуру відбілювання, лікар повинен оцінити стан зубів і перевірити, чи добре було проведено лікування кореневих каналів, якщо таке було. Якщо немає протипоказань, можна використовувати один із найпопулярніших варіантів, тобто Internal Bleaching, що полягає у розкритті пульпової камери зуба та її обробці. Лікар звертає особливу увагу на те, щоб відбілюючий засіб не потрапив у канал. Для цього він обробляє його, а на наступному етапі наносить препарат всередину камери. Для цього методу потрібно кілька відвідувань.

Відбілювання зубів