Протезування – це галузь стоматології, яка має велике значення у сфері відновлення зубного ряду і тканин. Воно застосовується як при повній втраті зуба, так і при його значному пошкодженні. Пацієнти, які прийняли рішення пройти такі процедури, можуть розраховувати на підвищення не тільки естетичної цінності зубів, а й функції зубного ряду. Клініка Platinum повністю використовує можливості сучасного протезного лікування. У багатьох відношеннях істотне значення має швидкість реагування, оскільки своєчасні зміни можуть запобігти появі подальших пошкоджень. Роботи з протезування у наших кабінетах проводяться з використанням найкращих матеріалів та пристроїв.

У протезуванні існує широкий спектр можливостей, коли мова йде про типи доступних конструкцій. Існують незнімні протези, тобто такі, які неможливо самостійно зняти, наприклад, коронки та мостоподібні протези; знімні протези, наприклад, акрилові, каркасні чи комбіновані протези. У наших кабінетах ми використовуємо методи, які ефективно вирішують проблеми на шляху до красивої посмішки. Сьогодні багато людей борються з карієсом, який часто означає серйозні труднощі у збереженні естетичного враження. Значна частина людей не усвідомлює, що дефекти зубного ряду також є медичною проблемою, яка змушує здорові зуби брати на себе роботу відсутнього елемента, що створює для них додаткове навантаження. Наша клініка здатна впоратися з усіма випадками, навіть дуже важкими. У кожному випадку проводиться оцінювання зубів, щоб застосувати найбільш успішну форму лікування з точки зору функціональності та протезування. Усі пацієнти можуть розраховувати на індивідуальний підхід та розробку ефективного плану лікування, який принесе їм найкращі та найтриваліші результати.

Коронки

Коронки – це рішення, які відносять до незнімних видів протезування. У більшості випадків їх встановлюють на наявний корінь зуба за умови, що було проведено лікування кореневих каналів і використана коронково-коренева вкладка. Її роль – захистити та зміцнити знищений або розламаний зуб. Це альтернативне рішення, коли неможливо відновити зуб за допомогою композитного матеріалу. Незаперечною перевагою її використання є шанс повністю відновити не тільки правильну форму і колір зубного ряду, але і його функцію. Пацієнт отримує відновлення великої міцності при збереженні найвищої естетики. У нашому кабінеті пацієнти можуть вибрати коронки з різних матеріалів.

Протезування

Види коронок

  • порцелянові коронки на природній основі зуба або на вставці зі скловолокна. Коронки покриті порцеляною, що робить металеві частини невидимими, а отже, зберігається елегантний і схожий на природний вигляд зубів
  • композитні коронки є найбільш економним варіантом коронок і часто використовуються як тимчасовий елемент
  • висококосметичні порцелянові коронки з діоксиду цирконію характеризуються великою довговічністю та естетичністю, оскільки вони найбільш наближені до природного кольору зубного ряду. Пацієнти не наражаються на ризик появи алергії, а процес асиміляції матеріалу в тканинах проходить гладко
  • суцільнокерамічні коронки у системі CEREC, в якій традиційний відбиток був замінений на 3D комп’ютерне сканування ротової порожнини, таким чином скорочуючи весь процес. Технік може точно спроектувати протезування відсутніх зубів

Мостоподібні протези

Протезний міст відноситься до групи незнімних протезів, для яких використовуються наявні, здорові зуби. Умовою для такого виду протезування є наявність здорових елементів зубного ряду перед дефектом та після нього. Суть рішення полягає в тому, що, використовуючи його, немає ризику пошкодити решту зубів і їх тканини, оскільки воно жодним чином не спричиняє навантаження. Натомість можна отримати шанс повернутися до первинних функцій жування, які були порушені під час втрати зуба. Мостоподібні протези дійсно замінюють зуби з точки зору форми та кольору. Пацієнти можуть насолоджуватися красивим візуальним виглядом і насамперед комфортом.

Протези

Зубні протези є різновидом знімних протезів, тобто їх може зняти пацієнт. В основному вони використовуються при повній відсутності зубів. Цей метод можна використовувати і у разі часткової втрати зубів, але це менш популярне рішення.
Пацієнти з зубними протезами повинні пам’ятати про те, щоб давати можливість яснам і ніжним слизовим оболонкам відпочивати, тому їх рекомендується знімати на ніч. Цей вид протезування вимагає адаптації, яка може тривати навіть до кількох місяців. На початковій фазі, після встановлення зубних протезів, пацієнт може відчувати дискомфорт, оскільки відчуття дещо інші, ніж при наявності власних зубів. Знімні протези не встановлюються на все життя, і це пов’язано зі змінами у ротовій порожнині. Вважається, що доцільно змінювати протез кожні 5 років, щоб зберегти комфорт і зручність використання.

Види мостоподібних протезів

Клініка Platinum пропонує 4 види мостів, які розрізняються за матеріалами:

  • стандартні порцелянові мостоподібні протези – найпопулярніший вид мостоподібного протеза, який використовується у разі відсутності значної кількості зубів
  • порцелянові мостоподібні протези з діоксиду цирконію – різновид мостоподібного протеза, який відрізняється великою міцністю, а також тим, що зовні він схожий на природний вигляд зубного ряду. Застосовуються для відновлення передніх дефектів нижньої та верхньої щелепи, а також у бічних ділянках
  • адгезивні мостоподібні протези – унікальний вид мостоподібного протеза, який можна використовувати як тимчасовий варіант, наприклад, для заміни відсутніх зубів після ортодонтичного лікування.

Протезування з використанням мостоподібних протезів характеризується високою міцністю і довговічністю, що є результатом використання високоякісних матеріалів, стійких до механічних або хімічних пошкоджень. Вони відмінно справляються з навантаженням, викликаним кусанням. Не схильні до деформації або зміни кольору протягом багатьох років. Такий ефект зберігатиметься, доки пацієнти дотримуються правильної та повної гігієни ротової порожнини.
Особливу увагу слід приділити чищенню ділянок біля протезів.

Види зубних протезів

У наших кабінетах на вибір є два основні види зубних протезів:

  • каркасні – мають металевий каркас і в основному використовуються у пацієнтів з великими порожнинами, де неможливо використовувати мостоподібний протез. Каркасний протез встановлюється як на ясна і слизову, так і на зуби. Ми використовуємо зубні протези з литими кламерами, які можуть бути трохи помітними під час широкої посмішки, а також протези з кріпленням ceka-revax або bredent, які є більш естетичними, оскільки метал не видно
  • акрилові – використовуються у разі як повної, так і часткової відсутності зубів. У випадку неповної версії зберігається частина здорових зубів. У нашій клініці наявні стандартні акрилові протези на м’якій основі, які захищають від натирання, та гнучкі протези Valplast.