Гігієнізація зубів – це профілактична процедура, спрямована на очищення та усунення зубного нальоту і каменю. Дозволяє захистити зуби від появи карієсу, а в деяких випадках має відбілюючий ефект. Гігієнізація повинна бути елементом догляду за зубами, тому її рекомендується проводити 1-2 рази на рік. Ці процедури завжди варто обговорити зі своїм стоматологом, який визначить потреби та стан ротової порожнини. Люди щодня вживають їжу, яка містить велику кількість цукру, що призводить до утворення відкладень. Тому, крім консультації стоматолога, доцільно проводити самоконтроль. Помітивши відкладення, які неможливо видалити під час чищення зубів зубною щіткою, краще звернутися у клініку. Зазвичай ця проблема найбільше стосується тих, хто регулярно вживає каву, чай або курить сигарети.

Основними показаннями до гігієнізації є:

  • профілактичні заходи
  • відкладення, які неможливо видалити під час елементарної гігієни
  • зубний камінь
  • відбілювання зубів
  • схильність до виникнення карієсу
  • ортодонтичне лікування

Не завжди існують умови для проведення процедури гігієнізації, про що Вам завжди повідомить лікар.

Наші спеціалісти не проводять лікування у разі появи герпесу на губах, болісних відчуттів у ділянці слизової оболонки, а також тим, хто страждає на відшарування сітківки ока. У випадку вагітних жінок ця процедура проводиться за згодою лікаря, який веде вагітність. Наша клініка на перше місце ставить безпеку пацієнтів, тому перед процедурою завжди оцінюється загальний стан пацієнта. Відразу після проведення процедури бажано протягом двох годин утриматися від вживання їжі та напоїв. Щоб якомога довше зберегти естетичний ефект, протягом першої доби варто дотримуватися так званої «білої дієти». Гігієнізація зубів захищає зуби та ясна від бактерій, що знижує ризик розвитку карієсу. Зміцнена емаль більш стійка до пошкоджень. Великою перевагою з візуальної сторони є невелика корекція кольору. Іноді гігієнізації достатньо, і немає необхідності проводити процедуру відбілювання зубів.

Скейлінг

Кожен мріє мати гарні та білі зуби. Вільно посміхатися – це великий привілей, тому люди часто витрачають багато грошей, щоб досягти бажаного ефекту.
Найпоширенішою проблемою є відкладення, через які зуби виглядають непривабливо, а що ще гірше, так це те, що це явище також може призвести до розвитку захворювань ротової порожнини. У таких випадках самого чищення зубів щіткою може бути недостатньо, і потрібно вибирати професійні методи чистки зубів. Прикладом такої процедури може служити скейлінг, який полягає у видаленні зубного каменю. Характерною особливістю цього відкладення є його наявність в області шийок зубів і ясен, що є середовищем для розвитку бактерій. У нашому кабінеті ця процедура проводиться з використанням професійного обладнання – ультразвукового скейлера. Пацієнт не відчуває болю під час виконання скейлінгу. У деяких пацієнтів може спостерігатися незначна кровотеча, яка зупиняється протягом перших годин після процедури.

Гігієнізація

Піскоструминна обробка

Наші фахівці рекомендують проводити цю процедуру разом зі скейлінгом. Поєднання цих двох методів дає найкращі результати як з візуальної точки зору, так і з профілактичної.
Піскоструминна обробка використовується для видалення відкладень та усунення знебарвлення в результаті вживання кави або чаю. Для виконання процедури використовується спеціальний піскоструминний апарат, а також, як його у народі називають, пісок для зубів. Ефективність цього методу визначається струменем води під тиском, який разом із засобом спрямовується на зуби пацієнта. Це дозволяє швидко позбутися відкладень і досягти бажаного ефекту. Під час процедури не повинно виникати дискомфорту або болю.

Гігієнізація

Полірування

Це процедура, яка може бути третім кроком у гігієнізації зубів. Вона характеризується полірувальною дією. При виконанні цієї процедури лікарі використовують спеціальні полірувальні пасти, які мають різну абразивність, а також проводять полірування за допомогою гумок і щіток спеціальної форми. Ефект полягає в тому, щоб мінімізувати ризик появи зубного каменю, а також запобігти потраплянню забруднень на поверхню між зубами. Процедура є безболісною, а після її завершення пацієнт може насолоджуватися чистою, гладкою поверхнею зубів.

Гігієнізація

Фторування

Фторування – це процедура відома кожному зі шкільного віку як частина стоматологічної профілактики. Основним компонентом, який використовується під час процесу, є фтор. Фтор є елементом, який має значні властивості зміцнення емалі, завдяки чому покращується захист від карієсу. У нашому кабінеті проводиться професійна процедура на раніше очищені зуби для досягнення бажаного ефекту. Фторвмісний препарат може мати, наприклад, форму піни, яку поміщають у ротову порожнину на кілька хвилин. Це час, протягом якого фтор проникає в зуби, захищаючи їх від шкідливого впливу кислот, що виробляються бактеріями. Процедура рекомендується усім, а особливим показанням є схильність до карієсу, порожнин та проблеми з підвищеною чутливістю зубів. Вважається, що фторування потрібно проводити періодично – кожні півроку.

Гігієнізація